فواید استفاده از سرویس چوبی برای اتاق خواب

برای افرادی که به اتاق خواب کلاسیک علاقه دارند، سرویس چوبی زیبایی کلاسیک و جلوه هنری به اتاق می‌بخشد. وسایل چوبی اصل و خالص توسط هنرمندانی حاذق حکاکی و ساخته می شوند. این دست سازه‌ها هیچ یک با هم یکسان نبوده و هر کدام طرح و شکل خاص خود را دارند. در اتاق های مدرن نیز وسایل چوبی در تضاد با سطوح براق، گرما و شکل زیبایی به اتاق می‌بخشد. وسایل مدرن به اتاق سردی می‌دهند اما وسایل چوبی فضای گرم و دلنشینی به اتاق می‌بخشند. برخی از انواع چوب نسبت به سایرین بهتر هستند. چوب گیلاس رگه‌های بلند و صاف دارد که تکمیل کننده خطوط مستقیم در وسایل مدرن است. چوب گیلاس رنگ‌های گرمی دارد که تضاد زیبایی با وسایل مدرن که تک رنگ هستند، ایجاد می‌کند.

استفاده از وسایل چوبی در طراحی داخلی مدرن-سنتی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. با استفاده از المان های مختلف سنتی و مدرن در طراحی داخلی می‌توان طرحی منحصر به فرد ایجاد کرد. استفاده از سطوح صاف و براق در طراحی مدرن در کنار بافت خشن و رنگ های طبیعی در طراحی سنتی. چنین فضای هم حس تمیزی و هم شلوغی می دهد، هم تزیینی و هم طبیعی است.

یکی از بزرگترین فواید استفاده از سرویس چوبی، کیفیت ساخت آن و دوام آن است. مشخص بودن میخ، پیچ و چسب در ساخت وسایل ظاهر بسیار بدی به آنها می‌دهد. در ساخت سرویس‌های چوبی با کیفیت از تکنیک‌های پیشرفته‌ای در نازک کاری، چفت و بست و رولپلاک استفاده می‌شود. تخت های فلزی با چارچوب فلزی و پیچ ها و جعبه فنرها هنگام استفاده سر و صدای بسیاری دارند. اما تخت های چوبی با تکنیک هایی که در ساخت آن استفاده می شود و در بالا توضیح داده شد، به ندرت سر و صدا ایجاد می کنند.

از فواید دیگر استفاده از وسایل چوبی، طول عمر آن است که از نسلی تا نسل دیگر می‌تواند عمر کند. وسایل چوبی کهنه شده می‌توانند بازیافت شده و مجدد به لوازم چوبی تازه تبدیل شوند. از دیگر مزایای آن این است که می‌توان وسایل چوبی قدیمی را سمباده کشید و جلا داد تا دوباره شکل نو به خود بگیرند و مجددا تا مدتها مورد استفاده قرار گیرند.

خرید سرویس چوب از لحاظ زیست محیطی نیز مفید است زیرا برخی از آنها از چوب های بازیافتی و یا اصلاح شده درست شده اند. استفاده از چوب سخت و بادوام در سرویس های چوبی به حفظ و نگهداری حیات وحش و محیط زیست کمک می کند. وقتی سرویس چوبی را خریداری کنید که پس از سال ها می تواند بازیافت شده و مجدد مورداستفاده قرار گیرد، دورریز کمتری نیز خواهید داشت. از طرف دیگر نیازی نیست در بلند مدت هزینه زیادی برای خرید لوازم خانه صرف کنید.

چند توصیه:

به جای استفاده از کمد و کابینت، از دراورهای متحرک استفاده کنید چراکه جابه جایی آنها آسان است و از شلوغی فضا جلوگیری می‌شود.

از دراور و کشوهایی استفاده کنید که در حدفاصل کشوها جداکننده داشته باشد، چرا که گرد و غبار بر روی این سطوح قرار می گیرد و از وارد شدن گرد و غبار به داخل کشوها و کثیف شدن لباس ها جلوگیری می‌کند.

در هنگام خرید به دنبال سرویس چوبی باشید که قطعات آن قابل جدا کردن و سرهم کردن باشد و وزن زیادی نداشته باشد زیرا گاهی وسایل چوبی بسیار سنگین هستند.

برای جلوگیری از خشک شدن و ترک خوردن وسایل چوبی اتاق خواب در ماه‌های خشک سال، از یک مرطوب کننده برای حفظ رطوبت داخل خانه استفاده کنید.