آشنایی با مدل چسترفیلد

مبلمان چستر که به مبلهایی با لمسه زیاد گفته میشود از مدلهایی هستند که طرفداران زیادی در بین خریداران مبل دارند.

تعریف این مبل در فرهنگ لغت آکسفورد اینطور آمده که به مبلهای با ارتفاع یکسان پشتی و نشیمن که پشتی آنها به سمت عقب پیچانده شده باشد مبل چستر میگویند. در این مدل سعی میشود با استفاده از لمسه که به فررفتگی های روی پارچه گفته میشود ظاهر مبلمان از سادگی خارج شود و بر زیبایی آن افزوده شود. البته در تاریخچه این مبلمان که ظاهر کلاسیک آن گویای قدمتش است نام مبل چستر برای توصیف کاناپه های چرمی با لمسه زیاد استفاده شده  است و نشستن نجیب زادگان روی این مبلمان بدون نگرانی چروک شدن پارچه لباسشان دلیل استفاده از لمسه ها در سطح این مبل مطرح شده است.

مبل چسترفیلد در عین راحتی و کیفیت ، فضای منزل شما را صمیمی تر خواهد کرد و در زمان خرید اگر هنوز تصمیم قاطعی برای خرید یک مدل مشخص ندارید بررسی انواع آن ممکن است مسیر انتخاب را برای شما هموار کند. این مدل که در طول ادوار برخلاف بقیه مدلها از مد نیفتاده و محبوبیت خود را حفظ کرده است بی شک گزینه مناسب و مطمئنی ست که میتواند نظر شما را جلب کند.

 

امروزه شما میتوانید به راحتی به انواع پارچه ای  یا چرم این مدل دسترسی داشته باشید اما انتخاب نوع چرم آن به شما توصیه میشود. مدل چرم علاوه بر سهولت در تمیز کردن و عمر بیشتر و  ... هماهنگی خوبی با اکثر دکوراسیونهای مدرن و کلاسیک دارد و به سادگی با اجزا در هرنوع چیدمانی ست میشود.  

همچنین اگر در چیدمان نشیمن منزل خود احتیاج به ایجاد یک نقطه کانونی دارید میتوانید از کاناپه های چستر رنگی برای این منظور بهره ببرید.

 

برای این کار بهتر است مبل چستر در مرکز قرار بگیرد تا به خوبی جذابیت خود را به نمایش بگذارد. همچنین میتوانید از یک قالیچه یا فرش که تناسب خوبی با مدل چستر دارد استفاده کنید و فضای صمیمی و دنجی در اتاق نشیمت خود ایجاد کنید.