فوم سرد و فوم گرم در ساختار مبلمان

خانواده فوم ها ترکیبات شیمیایی هستند که تحت حرارت در کوره ها ساخته میشوند و داخل آنها سلول پخش میشود( سلول ها خلاهای کوچک هستند که حین تولید به خاطر گاز پلیمر ایجاد میشوند) و امروزه در صنایع مختلفی از جمله ساخت تشک ها و صنعت مبلمان و سالهای اخیر در ساختمان سازی و ... به کار میروند.

فوم ها که کلا در سه گروه کلی طبقه بندی میشوند به جهت کیفیت و ماندگاری بالاتر نسبت به ابر و اسفنج در صنایع به ویژه کارهای با ضمانت و گارانتی بالا استفاده میشوند.

در بین فوم های سرد و گرم (که در طبقه بندی فوم های پلی یورتان قرار میگیرند) و در صنعت مبلمان به کار میروند ، فوم سرد  یا مموری فوم به دلیل ساخته شدن تحت حرارت کمتر که موجب تولید بیشتر مولکولهای فوم سرد میشود از کیفیت بالاتر و عملکرد بهتر و عمر طولانی تر برخودار است و اصولا کارهای تولیدی با این فوم در صنعت مبلمان از گارانتی های چندین ساله برخوردارند.

فوم گرم که دلیل نام گذاری آن ساخت تحت حرارت مستقیم و شدید است سفت تر بوده و از کیفیت کمتری برخوردار است. سفتی این نوع فوم ویژگی اصلی آن بوده که البته بعد از مدتی و به مرور استفاده نرم میشود این فوم ها که کیفیت کمتری دارند و در طول زمان به اصطلاح گود میروند بیشتر در ساخت صندلی اتومبیل و بدنه مبلمان به کار میروند.