5 روش ست کردن رنگ و سبک مبلمان با فرش با راهنمای کامل

آپدیت 25 بهمن 97 – برای دریافت آپدیت بعدی، در کانال ما عضو شوید  https://t.me/Kourosh_Furniture

برای انتخاب ست مبل با فرش ابتدا مبلمانتان را انتخاب کنید

بزرگترین دوراهی در انتخاب ست مبل با فرش این است که ابتدا باید کدام را تهیه کنید؟ رنگ مبل یا رنگ فرش؟ ما به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا حتما رنگ و سبک مبلتان را انتخاب کنید. دلیلش هم این است که پیدا کردن فرش برای ست کردن با مبل خیلی راحت‌تر از پیدا کردن مبلی است که با فرشتان ست شود.

به طرح و بافت بدنه و پارچه مبلتان توجه کنید

بافت و طرح پارچه و بدنه مبل می‌تواند شما را در انتخاب ست مبل با فرش مورد نظرتان به خوبی راهنمایی کند.

البته شما همیشه چهار انتخاب دارید. اول وقتی مبلتان بافت یا طرح واضح و مشخصی دارد، موکت یا فرش را نیز متناسب با مبلتان، طرح‌دار یا بافت‌دار انتخاب کنید

دومین انتخاب این است که برای مبل‌های با بافت و نقش مشخص، موکت یا فرش ساده بگیرید.

سوم اینکه برای مبل‌هایی با بافت ساده، موکت‌های طرح‌دار و شلوغ بگیرید.

و چهارمین روش انتخاب این است که برای مبل‌های ساده، فرش یا موکت ساده انتخاب کنید.

ترکیب رنگ چیدمان منزل

ترکیب رنگ چیدمان منزل شما با سبک های مختلفی می تواند، شکل بگیرد. استفاده از رنگهای تناژ های یک رنگ تک، رنگهای مکمل و رنگهای متضاد سه روش اصلی در ترکیب رنگها هستند. روشهای ترکیب رنگ می تواند مدرن باشد یا به سلیقه شخصی شما انجام بگیرد. اگر بخواهید به سبک طراحان اروپایی کار کنید، ترکیب رنگ چیدمان منزل با رنگهای لایت یا شفاف، فضای خانه را بازتر کنید.

استفاده از یک رنگ مونوکروم : در این سبک تناژهای مختلف یک رنگ (درجات مختلف رنگ) را درکنار هم قرار میدهند. بافت های پارچه ای متفاوت در ترکیب مبلمان بکار میرود تا جلوه خود را نشان دهد.

مبلمان یکرنگ

استفاده از رنگهای مکمل: سه رنگ اصلی  آبی و قرمز و زرد وقتی دو به دو با هم ترکیب می شود، با رنگ سوم رنگ مکمل را بوجود میاورد. مثلا آبی و قرمز با هم رنگ بنفش را می سازند که با رنگ زرد که حالت مکمل دارد.

ترکیب رنگ زرد با بنفش

ترکیب رنگ مبلمان

ترکیب رنگ آبی و قرمز

ترکیب رنگ آبی و قرمز درخانه

ترکیب رنگ آبی فیروزه ای و صورتی

رنگ خانه

ترکیب رنگ آبی سورمه ای و نارنجی

رنگ خانه با فیروزه ای و نارنجی

رنگ ست مبل با فرش را انتخاب کنید

حالا نوبت می‌رسد به انتخاب رنگ. البته انتخاب رنگ همراه با انتخاب طرح و بافت مبل و فرش شما رخ می‌دهد، بنابرین تصور نکنید که این مرحله، مرحله‌ای جداگانه است. تنها این نکات را بخوانید و هنگام انخاب ست مبل با فرش منزلتان، همه این نکات را همزمان به یاد داشته باشید.

برای انتخاب رنگ ست مبل با فرش باید بدانید که رنگ ها چطور باهم ست می شوند وقوانین ترکیب رنگو الگوهای رنگبندی را بدانید.

شما می‌توانید رنگ مبل و فرش را همرنگ انتخاب کنید. به این الگو، الگوی تک رنگ یا کروماتیک می‌گویند. میتوانید از توناژهای مختلف یک رنگ برای این الگوی رنگ استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از الگوی رنگ‌های مکمل استفاده کنید. این ترکیب رنگ برای اشخاصی مناسب است که عاشق تضاد و هیجان هستند و رنگ‌ها به آنها روحیه خوبی می‌دهند.

سبک مبلمان و فرش را با هم هماهنگ کنید

منظور از سبک مبل همان استیل، کلاسیک یا راحتی بودن مبل است. مبل های سلطنتی واستیل بیشتر با فرش‌های سنتی ایرانی ست می‌شوند. این ست مبلمان با فرش بیشتر برای خانه‌هایی با دکوراسیون کلاسیک و سنتی مناسب است. البته از فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی نیز می‌توان استفاده کرد و دکوراسیونی زیبا خلق کرد.

و مبل‌های راحتی و کاناپه‌ها و مبل‌های ال مدرن بیشتر با فرش‌های مدرن و موکت‌ها ست می‌شوند. این ست مبل با فرش نیز برای خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن و امروزی مناسب است.

ست گردن رنگ مبلمان با پرده

به طرح کوسن‌ها توجه کنید

یکی دیگر از مواردی که شما را در انتخاب ست فرش با مبل کمک می‌کند، توجه به طرح و رنگ کوسن‌ها است. می‌توانید فرش خانه را با کوسن‌هایتان ست کنید. و یا روکش کوسن‌ها را با توجه به طرح و رنگ فرش انتخاب کنید.