ابعاد استاندارد مبل راحتی

جالب است بدانید که بیشتر مبل‌های راحتی اندازه‌ی تقریبا یکسانی را دارند. شاید فکر کنید که این درست نیست و معتقد باشید که مبل‌ها کاملا متفاوت‌تر از هم بنظر می‎رسند. این موضوع به سبک، رنگ و نوع پارچه مبلی آن‌ها برمی‌گردد که اندازه‌های آن‌ها متفاوت بنظر می‌رسند. این امر در مورد دیگر مبلمان‌های اتاق نشیمن مثل میز جلو مبلی و کنار مبلی نیز صادق است و آن‌ها نیز اندازه‌ی استانداردی را دارند.

یک مبل معمولی سه نفره دارای عرض cm۲۱۴ و عمق cm۸۹ می‌باشد. همچنین لاوست‌های دو نفره، معمولا دارای عرض cm۱۵۳ و عمق cm۸۹ هستند. ارتفاع نرمال برای هر دو نوع مبل عموما cm۹۳ از کف زمین تا بالاترین نقطه پشتی می‌باشد. ولی با این حال هیچ استاندارد کاملا دقیقی برای اندازه مبل وجود ندارد و این اندازه‌هایی که ما در اینجا آن‌ها را بیان کردیم، تا cm۵ ممکن است متغیر باشند. یک صندلی راحتی نیز عموما دارای عرض و عمق cm۸۹ است.

در مورد میزهای جلو مبلی نیز این ابعاد استاندارد شامل عرض cm۷۷ و طول cm۱۲۲ می‌باشد. میزهای کنار مبلی مربعی شکل، دارای طول cm۶۱ هستند. همینطور طول و عرض میزهای کنار مبلی مستطیلی به ترتیب برابر cm۶۱ و cm۷۲ می‌باشد.