برای خرید مبلمان راحتی ال باکس به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید یه مبل جدید کار ساده ای نیست و نباید اصلا اونو نادیده گرفت. اولین چیزی که باید از خودتون بپرسین اینه که آیا شما به مبلمان راحتی که دارای صندلی های جدا هستن نیاز دارین یا قطعات متصل به هم مانند ال باکس ها. پاسخ به این سوال و بسیاری دیگر از جزئیات از این قبیل بستگی به فضای مد نظر شما داره.

هدف خود را قبل از خرید مبل مشخص کنید

قبل از خرید مبل تصمیم بگیرید که میخواین از مبلتون در کجا و برای چه کاری استفاده کنین. اندازه و شکل مبل با عملکردی که از مبل در ذهن داریم ارتباط مستقیم داره. اگه مبل ال رو برای کنج خونه یا دفتر کار میخواین یه مبل کوچیک و جمع و جور، انتخاب خیلی خوبیه. برای اتاق تلویزیون بهتره مبلی رو خریداری کنین که تشک راحتی داشته باشه و شامل یه تشک برای خوابیدن هم باشه.

بدنه ی مبل را با دقت انتخاب کنید

مبل های ال به صورتی هستن که بدنه ی اونها تمام پارچست و در هنگام خرید باید دقت کنید که تمام قسمت ها پوشیده شده باشه و برای اینکار از منگنه های ضعیف استفاده نشده باشه. همچنین اطمینان حاصل کنید که بدنه ی مبل محکم باشه و در هنگام نشستن دچار لرزش نشه. اگه مبل دارای پایست حتما باید اسن پایه ها جزئی از مبل باشن یا با پیچ و میخ پرچی به مبل متصل شده باشن، در صورتی که برای اتصال پایه از چسب استفاده شده اصلا مورد مناسبی برای خرید نیست.

تمام اجزا و قطعات فلزی متصل به مبل ال باکس را بررسی کنید

اگه مبل دارای بخشیه که متحرکه و قابلیت جدا شدن داره حتما مکانیزمش رو با دقت بررسی کنین و تمام قطعات فلزی متصل به مبل رو هم چک کنین که نشانه ای از زنگ زدگی نداشته باشه. همچنین لبه های فلزی تیز، در مبل وجود نداشته باشه که موجب آسیب زدن به افراد و اثاثیه ی خونه میشه.

حالت ارتجاعی و راحتی تشک ها را امتحان کنید

همیشه قبل از خرید هر مبلی نشستن روی اون رو امتحان کنید تا ببینید که فاصله ی تشک برای نشستن تا تکیه گاه مبل مناسب هست یا خیر، و سپس حالت ارتجاعی و راحتی تشک رو بررسی کنید. تشک ها باید بادوام و انعطاف پذیر باشن و پس از نشستن و برخاستن، باید به سرعت شکل اولیه ی خودشون رو به دست بیارن.

مواد نرم و کم تراکم با گذر زمان و استفاده ی مداوم حالت خودشون رو زودتر از دست میدن، اما فوم هایی که دارای حالت ارتجاعی زیادی هستن در کنار قیمت و دوام بیشتر، خیلی خیلی هم راحت تر هستن