مبل استیل برای منزل شما مناسب است یا خیر؟

پنج دلیل برای اینکه بدانید مبل استیل برای منزل شما مناسب است یا خیر؟

برخی خانواده ها علاقه مند هستند تا از مبلمان استیل در خانه هایشان استفاده کنند تا فضایی سنگین و شیک در منزلشان ایجاد کنند. اما گاهی عدم آشنایی با اصول صحیح استفاده از این مبلمان باعث می شود نهایتا چیدمانی در منزلشان اجرا شود که ایده آل آن ها نیست و زیبایی مد نظرشان را ایجاد نمی کنداکثر ما این انتظار را از مبلمان استیل داریم که جلوه ی بیشتری به فضا بدهد و باعث ایجاد خانه ای با شکوه شود.
اما چرا نتیجه ی نهایی ای که برخی افراد از چیدمان خانه شان می گیرند، از این تصورات دور است؟

چرا مبل استیل در برخی منازل جلوه ی مناسبی ندارد؟

با بررسی خانه های ایرانی، به طور کلی میتوان چند دلیل عمده برای نامناسب بودن مبلمان استیل در چیدمان برخی منازل بیان کرد.

1- عدم تناسب مساحت خانه با مبلمان استیل
2- پرنقش و نگار بودن مبل ها و ایجاد آشفتگی بصری
3- ابعاد بزرگ مبل ها
4- چیدمان نادرست
5- رنگبندی نادرست

1- عدم تناسب مساحت خانه با مبلمان استیل

مبل استیل به طور ذاتی مبلی نسبتا بزرگ است و برای اینکه بتواند ایده آل باشد و زیبایی خود را نشان دهد بهتر است  در فضایی قرار بگیرد که با آن فضا تناسب داشته باشد. قرار دادن مبل بزرگ در فضای کوچک باعث چیرگی مبل بر فضا می شود و در این حالت فضا کوچکتر از حالت عادی به نظر می رسد.

و نهایتا یک تناقض ایجاد می شود، شما مبلی خریداری کرده اید که می‌خواسته اید فضای خانه را  با شکوه تر جلوه بدهد، اما نتیجه ی حاصله این است که که خانه تان کوچکتر به نظر می رسد

پس دقت داشته باشید که صرف خرید مبل استیل، خانه ی شما را با شکوه و زیبا نمیکند، بلکه باید زمینه ی آن نیز در خانه تان فراهم باشد و مساحت مناسبی برای نمایش مناسب این مبل ها در خانه ایجاد کرده باشید.

احتمالا شما هم با ما هم عقیده اید که خانه ای 46 متری با مساحت محدودی که دارد نمیتواند محل مناسبی برای جلوه کردن مبل استیل باشد و خانه ی 95 متری و 65 متری مجبور شده اند چیدمانی فشرده داشته باشند و فضای ایجاد شده با مرکزیت تلویزیون نتوانسته است زیبایی نهایی مورد انتظار را ایجاد کند.

2- پرنقش و نگار بودن مبل ها و ایجاد آشفتگی بصری

عامل دیگری که باعث می شود چیدمان نهایی آنطور که باید و شاید ایده آل نباشد، شلوغی بیش از حدی است که در فضا ایجاد می شود