نکاتی پیرامون ست کردن رنگ و سبک مبلمان با فرش

برای انتخاب ست مبل با فرش ابتدا مبلمانتان را انتخاب کنید

بزرگترین دوراهی در انتخاب ست مبل با فرش این است که ابتدا باید کدام را تهیه کنید؟ رنگ مبل یا رنگ فرش؟ ما به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا حتما رنگ و سبک مبلتان را انتخاب کنید. دلیلش هم این است که پیدا کردن فرش برای ست کردن با مبل خیلی راحت‌تر از پیدا کردن مبلی است که با فرشتان ست شود.

به طرح و بافت بدنه و پارچه مبلتان توجه کنید

بافت و طرح پارچه و بدنه مبل می‌تواند شما را در انتخاب ست مبل با فرش مورد نظرتان به خوبی راهنمایی کند.

البته شما همیشه چهار انتخاب دارید. اول وقتی مبلتان بافت یا طرح واضح و مشخصی دارد، موکت یا فرش را نیز متناسب با مبلتان، طرح‌دار یا بافت‌دار انتخاب کنید

دومین انتخاب این است که برای مبل‌های با بافت و نقش مشخص، موکت یا فرش ساده بگیرید.

سوم اینکه برای مبل‌هایی با بافت ساده، موکت‌های طرح‌دار و شلوغ بگیرید.

و چهارمین روش انتخاب این است که برای مبل‌های ساده، فرش یا موکت ساده انتخاب کنید.

رنگ ست مبل با فرش را انتخاب کنید

حالا نوبت می‌رسد به انتخاب رنگ. البته انتخاب رنگ همراه با انتخاب طرح و بافت مبل و فرش شما رخ می‌دهد، بنابرین تصور نکنید که این مرحله، مرحله‌ای جداگانه است. تنها این نکات را بخوانید و هنگام انخاب ست مبل با فرش منزلتان، همه این نکات را همزمان به یاد داشته باشید.

برای انتخاب رنگ ست مبل با فرش باید بدانید که رنگ ها چطور باهم ست می شوند وقوانین ترکیب رنگو الگوهای رنگبندی را بدانید.

شما می‌توانید رنگ مبل و فرش را همرنگ انتخاب کنید. به این الگو، الگوی تک رنگ یا کروماتیک می‌گویند. میتوانید از توناژهای مختلف یک رنگ برای این الگوی رنگ استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از الگوی رنگ‌های مکمل استفاده کنید. این ترکیب رنگ برای اشخاصی مناسب است که عاشق تضاد و هیجان هستند و رنگ‌ها به آنها روحیه خوبی می‌دهند.

سبک مبلمان و فرش را با هم هماهنگ کنید

منظور از سبک مبل همان استیل، کلاسیک یا راحتی بودن مبل است. مبل های سلطنتی واستیل بیشتر با فرش‌های سنتی ایرانی ست می‌شوند. این ست مبلمان با فرش بیشتر برای خانه‌هایی با دکوراسیون کلاسیک و سنتی مناسب است. البته از فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی نیز می‌توان استفاده کرد و دکوراسیونی زیبا خلق کرد.

و مبل‌های راحتی و کاناپه‌ها و مبل‌های ال مدرن بیشتر با فرش‌های مدرن و موکت‌ها ست می‌شوند. این ست مبل با فرش نیز برای خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن و امروزی مناسب است.

به طرح کوسن‌ها توجه کنید

یکی دیگر از مواردی که شما را در انتخاب ست فرش با مبل کمک می‌کند، توجه به طرح و رنگ کوسن‌ها است. می‌توانید فرش خانه را با کوسن‌هایتان ست کنید. و یا روکش کوسن‌ها را با توجه به طرح و رنگ فرش انتخاب کنید.